Termické odlakování

Na základě našich několikaletých zkušeností byla zvolena cesta, která splňuje všechna náročná kritéria moderního technologického procesu. Jako naši stěžejní technologii jsme zvolili termické odlakování.

Ve srovnání s jinými technologiemi odlakování (pískování, chemické odlakování, atd.) vychází příznivě i kratší časová náročnost potřebná k odstranění nátěrových hmot. Termické odlakování zajišťuje vysokou produktivitu práce, která zásadním způsobem ovlivňuje výsledné ceny a je vysoce šetrné k životnímu prostředí.

Celková výrobní kapacita na našich dvou zařízeních typu TD nám umožňuje nabízet odlakování nátěrových hmot v množství až do výše cca. 250 tun za rok. Naše zařízení jsou od samého začátku naší činnost koncipovány na větší odlakovací kapacitu, než nabízejí jiné firmy zabývající se stejnou činností.

Námi používaná zařízení od fimy KZ, mají na rozdíl od většiny konkurenčních zařízení, instalovány dva průmyslové hořáky typu WG30N od fimy Weishaupt v provedení LN (Low NOx) v dopalovacím zařízení (sekundární komora).

Tato technická úprava byla hlavně instalována pro zvýšení účinnosti dopalovacího zařízení, čímž je zaroveň splněna podmínka pro zpracování většího množství barev v našich odlakovacích zarízeních na jednu vsázku.
Pro informaci uvádíme: na odlakování v primární (pracovní komoře využíváme 1 hořák typu WG30N od fimy Weishaupt v provedení LN (Low NOx) o výkonu 40 - 350 KW a na následnou likvidaci vzniklých emisí jsou v sekundární (dopalovací) komoře použity 2 hořáky typu WG30N od fimy Weishaupt v provedení LN (Low NOx) o výkonu 2x 40 - 350 KW.  (poměr 1 : 2 / odlakování : likvidace emisí)

Veškeré odlakovací procesy jsou řízeny automatickým procesem a kontrolovány kalibrovanými elektronickými měřáky určenými ke snímání teplot jak v provozní/odlakovací komoře (primární) tak i dopalovací komoře (sekundární). Tyto snímače zajištují v součinnosti s řídícím programem trvalou kontrolu všech nastavených teplotních křivek.

Zařízení typu TD se používají pro čištění a odlakování kovových materiálů pokrytých nánosy látek obsahujících uhlovodíky. Čištění a odlakování probíhá prostřednictvím termického rozkladu (tzv. nízkotepelnou karbonizací) organických látek, přičemž se uvolněné plyny odvádějí do dopalovací komory, kde dochází k jejich dokonalému spálení.

Zařízení TD je možno použít například pro čištění:

  • závěsných a upínacích součástí pro lakování práškovými a tekutými barvami (závěsy, háky, upínací lišty, krytky atd.)
  • částí motorů, hlavy válců atd. (znečištění barvou, spalinami nebo oleji)
  • části elektrických strojů (motory, vinutí atd.)
  • neshodné lakované výrobky
    *Poz.: Tekuté barvy = natěrové hmoty nanášené nástřikem (ručně/roboticky)

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY:

Na zařízení nelze čistit součástky s nánosy látek obsahujících chlór (PVC, resp. HCI) a fluór (teflon)!!!

Zařízení jsou řízeny počítači se systém WIN 10/PARIS, který zabezpečuje technologický proces a kontrolu parametrů čištění od startu až po ukončení procesu. Délku procesu a žádaný teplotní průběh je možno nastavit podle stupně znečištění a to volbou vhodného automatického programu. Všechny čisticí procesy jsou automaticky archivovány pro případnou kontrolu dozorových orgánů.

Zařízení TD patří do kategorie technických zařízení, která se chovají šetrně k životnímu prostředí. Množství emisí z tohoto zařízení je mnohonásobně nižší než připouštějí normy. 

Provoz zařízení není v rozporu s požadavky BAT. Odlakovací zařízení TD obsahují zařízení klasifikovaná BAT, tím je sekundární komora (2 stupeň) zařízení pro snižování emisí vysokoteplotní degradací (viz referenční dokumenty BAT), což zajištují použité hořáky fy Weishaupt v provedení LN (Low NOx).

Sídlo firmy

LIKTO, s. r. o.
U Kolory 302
436 12 Liberec 25
 
IČ:    61535435
DIČ:  CZ61535435

Obch. rejstř. odd. C vlož. 7492
Ústí nad Labem

Kontaktní údaje

Telefon:   +420 485 131 463
                +420 482 360 721
Fax:         +420 482 360 731
E-mail:    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
WWW:    http://www.likto.cz/

GPS:    50°44'7.416" N , 15°3'30.222" E 
Datová schránka: ipchgns

Jednatelka společnosti

Klára Holomková 

Tel:         +420 482 360 722
Mobil:    +420 604 992 929
Fax:        +420 482 360 722
Email:     Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.